Perşembe 23 Kasım 2017

Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu Makamında bizleri kabul etti.

Radyo Time Türk özel söyleşi programına katılan Erzincan Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU, Erzincan ilimiz ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

ÇAPOĞLU, kazanılan birikimleri ülkemizin yararına sunuyoruz diyerek başladığı değerlendirmesinde Erzincan’ın çok farklı ve yeniliğe açık bir şehir olduğunu da sözlerine ekleyerek “Erzincan’ın ülkemizde daima ön sıralarda yer alan bir lokomotif olacağından eminiz.” diye konuştu.

Erzincan Üniversitesinin ülkemizdeki en şanslı üniversitelerden biri olduğunu, ancak çok sayıda Üniversite kurulduğu için, idari ve akademik eleman sıkıntısının bir dezavantaj oluşturduğunu belirtti.

Erzincan Üniversitesi Rektörü ÇAPOĞLU, bu ciddi sorunun da zamanla aşıldığını ve akabinde Tıp Fakültesinin de hizmete açılarak öğrencilerin Erzincan’a gelmesinde çok önemli bir rol oynadığının altını çizdi.

Erzincan Üniversitesi’nin yeni yerleşkesini de aktaran Prof. Dr. dr İlyas ÇAPOĞLU, tamamlanacak yerleşkenin çok farklı olacağını vurgulayarak ilerleyen yıllarda daha kalıcı ve umut verici hizmetlerde bulunulacağını belirtti…

Ziyaretçi Sayacı: 3061