Perşembe 23 Kasım 2017

Etkinlik

Fotoğraf Sergisi

Erzincan Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü, ilk fotoğraf sergisini, fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Galerisinde düzenlenen serginin açılış kurdelesini, Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özel, Belediye Başkan Vekili Mehmet Şireci ve Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Burcu Lektemur ile Kulübün akademik danışmanı Arş. Gör. Emrah Bilzikçi birlikte kesti.

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, açılış öncesi, bu tür etkinlerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu ve sergide emeği geçenlere teşekkür edip, onlara başarılar diledi.

Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Burcu Lektemur da, 2011 yılı Nisan ayında kurulduğunu belirttiği kulübün yaklaşık 2 yıl boyunca verdiği eğitim ve uygulama çalışmaları sonucu ilk sergisini gerçekleştirdiğini ifade etti. Lektemur, ‘’Kulübümüz bünyesinde verdiğimiz eğitim ve uygulama çalışmaları sonunda 13 fotoğrafçı arkadaşımızın çektiği karelerden oluşan 50 fotoğraf ile ilk sergimizi hazırladık’’ dedi. Kulüp olarak geçen yıl Amasya’ya fotoğraf gezisi düzenlediklerini anımsatan Lektemur, bu yıl da Batum’a fotoğraf gezisi düzenleyeceklerini bildirdi. Açılış ardından davetliler sergiyi gezerek fotoğrafları yakından incelediler.

Erzincan Üniversitesi Güzel Sanatlar Galerisinde, 50 eserin yer aldığı fotoğraf sergisi, 9 gün boyunca gezilebilecek.

Yeniler